• Home
 • Zapora UTM FortiGate – bezpieczeństwo sieci

Zapora UTM FortiGate – bezpieczeństwo sieci

Zadzwoń teraz!

  Wyślij zapytanie!

  Sprzedaż I Wdrożenie Next Generation Firewall I UTM FortiGate.

  Powierz nam bezpieczeństwo swojej sieci i ciesz się bezpieczną pracą!

  Opis usługi

  UTM FortiGate to zintegrowane rozwiązanie ochrony przed zagrożeniami (UTM – ang. Unified Threat Management) opracowane przez francuską firmę Stormshield. UTM FortiGate ma na celu zapewnienie kompleksowej ochrony przed różnymi rodzajami zagrożeń, takimi jak złośliwe oprogramowanie, wirusy, spam i próby intruzji, między innymi.

  Rozwiązanie UTM FortiGate obejmuje wiele funkcji, takich jak zapora ogniowa, VPN, system zapobiegania włamaniom (IPS), antywirus, antyspam, filtrowanie sieci Web oraz kontrola aplikacji. Jest dostępne jako rozwiązanie sprzętowe lub oprogramowanie i ma na celu zapewnienie skalowalnej ochrony, aby sprostać potrzebom małych i dużych organizacji.

  UTM FortiGate jest również znany z zaawansowanych funkcji, takich jak analiza behawioralna, która pozwala na wykrywanie i zapobieganie zaawansowanym zagrożeniom, które mogą unikać tradycyjnych metod ochrony.

  W dzisiejszych czasach sieci firmowe są narażone na różnego typu ataki i towarzyszące temu wycieki danych. Coraz więcej firm decyduje się na zakup urządzeń typu UTM do swoich sieci, które dzięki systemowi IPS blokują niebezpieczny ruch czy chociażby usuwają potencjalnie szkodliwą część kodu HTML tak aby dostarczać bezpieczne strony WWW użytkownikom. Nasi eksperci pomogą w dobraniu odpowiedniego urządzenia do Waszej sieci oraz skonfigurują go pod potrzeby firmy.

  Określenie Wymagań I Potrzeb
  Dobór Odpowiedniego Urządzenia
  Instalacja I Wdrożenie

  Co zapewniamy?

  Dobór odpowiedniego modelu do zasobów i wymagań firmy,
  Atrakcyjną ofertę cenową na odpowiednie urządzenie,
  Wdrożenie urządzenia wedle określonych potrzeb firmy,
  Monitorowanie i kontrola sieci.

  Co daje urządzenie FortiGate ?

  Kontrolę połączeń poprzez firewalla,
  Ochronę przed atakami z sieci,
  Usuwanie złośliwego kodu stron WWW,
  Kontrolę aplikacji tj. Skype, Gadu Gadu etc.,
  Bezpieczne połączenia VPN,
  Filtr URL (blokowanie dostępu do konkretnych stron),
  Antywirus i antyspam.

  Kontrola połączeń przez firewalla

  FortiGate posiada wyspecjalizowany system Stateful Inspection Firewall, który zapewnia kontrolę nad połączeniami sieciowymi. Administrator posiada możliwość utworzenia dowolnej ilości reguł jaki ruch powinien być blokowany lub przepuszczany.

  Ochrona przed atakami z sieci

  FortiGate jest wyposażony w technologię wykrywania i blokowania ataków na o nazwie ASQ (Active Security Qualification). Technologia ta nie tylko zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa ale jest też bardzo wydajna. Pakiety, które są przesyłane analizowane są na poziomie jądra systemu FortiGate Secured BSD.

  Usuwanie złośliwego kodu stron WWW

  System IPS urządzenia FortiGate sprawdza kod odwiedzanej strony WWW i normalizuje go przed przesłaniem go bezpośrednio do użytkownika. Dzięki czemu użytkownik odwiedzający daną witrynę dostaje oczyszczony już z zagrożeń kod HTML.

  Kontrola aplikacji

  FortiGate umożliwia kontrolę nad dostępem do aplikacji sieciowych z jakich korzystają użytkownicy w sieci. Urządzenie wykrywa i blokuje potencjalnie szkodliwe aplikacje bądź te, które są wskazane przez administratora.

  VPN

  Urządzenie FortiGate pozwala na skonfigurowanie połączeń SSL VPN, IPSec czy PPTP. Umożliwia to chociażby połączenie sieci dwóch oddzielnych oddziałów firmy czy połączenie się do sieci firmowej pracownika na „home office". Kanały VPN są szyfrowane z wykorzystaniem algorytmów DES, 3DES lub AES.

  Filtr URL

  FortiGate posiada filtr URL, który pozwala na blokowanie użytkownikom wybranych stron internetowych. Baza filtrowanych stron została stworzona na podstawie analizy nawyków pracowników polskich firm.

  Antywirus i antyspam

  FortiGate posiada również wbudowany system antywirusowy, który odpowiada za skanowanie ruchu sieciowego. Umożliwia on skanowanie protokołu HTTP dla stron WWW, POP3 i SMTP dla poczty oraz FTP dla wymiany plików.

   Wyślij zapytanie!